Боян Томов: Българските общини трябва да са все по-модерни, зелени, дигитализирани
Издателят на Kmeta.bg и организатор на конкурса "Кмет на годината" връчи две специални награди – на Пловдив и Нови Искър
Пожелавам си българските общини да са все по-модерни, зелени, дигитализирани и иновативни – защото такъв свят имаме пред нас. Ние трябва да вземем това и да го имплементираме в нашите градове, за да може да живеем в едно по-хубаво място.
Това каза Боян Томов, издател на Kmeta.bg и организатор на конкурса „Кмет на годината“, по време на 11-тата церемония по връчването на ежегодните награди. Тази година надпреварата отличава градоначалниците за целия мандат на управление 2019 – 2023 г.
Много труден мандат мина – война, пандемия, частична финансова криза, отново борба за децентрализацията. Но те устояха“, каза Томов.
Той изрази удовлетворението си от това, че българските кметове тази година успяха да мобилизират 137 хил. души да гласуват в платформата Кмет на годината.
Накрая искам да благодаря на една дама, с която работихме през тези 11 години. Виждахме и хубавото, виждахме и лошото. А ние от Kmeta.bg давахме своята градивна критика“, каза той по адрес на дългогодишния кмет на София Йорданка Фандъкова, която приключва управлението си с края на този мандат.
При откриването на церемонията Боян Томов връчи и първите две специални награди в тазгодишната надпревара – „с идеята да видим хората от втория ешелон как се справят, как работят, колко са близо до гражданите“.
Наградата за „Развитие на масовия спорт в периферните райони на София“ отиде в Нови Искър.
Наградата е чест, признание и голяма отговорност – оценка за работата на целия екип“, коментира кметът на района Даниела Райчева при получаването на отличието.
„Най-големите световни шампиони са от периферните райони, затова нашата мисия е да продължаваме да развиваме дейността в Нови Искър.“
Другата специална награда – „Успешна реализацията на социални проекти“ – отиде при община Пловдив. Получи я зам.-кметът на града, с ресор „Спорт, младежки дейности и социална политика“, Георги Титюков.