Йената не спира да расте, притиска долара
Златото и петролът с ръст, американските индекси също
Доларът продължава да е разпродаван без да има
значителни новини, които да диктуват посоката на пазара. Опасенията след Brexit оказват натиск върху паунда,
който е единствената валута по-слаба от зелените пари и се търгува устойчиво
под нивата от 1.30 срещу долара. Дъното за годината е 1.2798, но пробива на
1.30 вече изглежда значителен. Днес излизат серия от важни данни от
Великобритания, свързани
с инфлацията.
Еврото отново тества 100-дневната пълзяща средна при 1.1230. Сполучлив пробив на тази бариера ще отведе двойката на 1.14.
Възходящият канал при австралийския долар, който започна на 15 юли, е все още непокътнат, а търговията е в долната му част. Горната част на канала преминава през 0.7825.
Инвеститорите очакват в предстоящите дни от Фед повече яснота около лихвите
Цената на 10-годишните американски облигации отстъпи позиции докато инвеститорите обръщат внимание на излизащата в сряда стенограма от заседанието на Фед през юли и на предстоящите коментари на някои официални лица от Фед, които ще хвърлят повече светлина върху бъдещите нива на лихвите.
Доходността по 10-годишните облигации нарасна с 4.4 базови пункта до 1.558%. Тази по 10-годишните германски книжа се покачи с 4 базови пункта до -0.069%.
Спредовете по периферните облигации се понижиха като доходността по италианските 10-годишни облигации се увеличи с 2 базови пункта до 1.06%, а тази при испанските облигации прибави два базови пункта до 0.94%.
Златото остава в рейнджа от последните 2 месеца
Златото остава заседнало в рейнджова търговия между 1310 и 1375 долара от която не излиза през последните два месеца.
Петролът се търгува над 45 долара за барел сред спекулациите, че страните производителки ще подновят разговорите за стабилизиране на цената. Черното злато нарасна с над 10% след скорошното пропадане на цената за кратко под нивата от 40 долара за барел.
Нови рекорди на Уолстрийт за всички основни индекси
Американските индекси Dow Jones, Standard and Poor’s и Nasdaq затвориха в понеделник на рекордно високи нива за втори път след 1999 г. Те получиха подкрепа от продължаващото поскъпване на цената на петрола и от оптимистично измерване за пазара на жилищата. Начело на растежа на Стандард енд Пуърс беше енергийния сектор.
В Германия индексът DAX30 напредна и вече е без промяна за годината.