С гледка към морето: Нов споделен офис в Морската градина в Бургас
На Българското Черноморие ще се появи и още една нова локация за coworking – в рибарското селище „Ченгене скеле“
Упражняването на креативни дейности, мисленето извън кутията и внасянето на артистичен щрих в работата определено е предизвикателство, когато работите между едни и същи четири стени в офиса, у дома или в шумно и претъпкано кафене.
Някои професии изискват повече от лаптоп, електронна таблица в Excel или видео проектор, за да бъдат успешни. Нещо повече, последните няколко години поставиха началото на промяна в разбирането за свобода – не само по отношение на това къде работим, но и как работим. Повечето дигитални професии изискват креативен подход, нестандартно мислене и по-голяма гъвкавост по отношение на планиране, изготвяне на стратегии и операции.
За щастие, някои споделени работни пространства излизат от кутията и вече съвсем не са това, което бяха в началото. България не остава по-далеч от тенденцията по цял свят – в страната ни се появяват все повече споделени работни офиси на нестандартни места – в планината, на морето, в хотелите и др.
След откриването на първото работно място на метри от морето Beach Hub Kavatsi през 2020 г., за което ви разказахме първи в Economic.bg, от предприемачите Ясен Русев и Свилен Еленков, сега се появяват две нови локации, които ще раздвижат още повече пазара това лято. Новите споделени пространства са в Морската градина в Бургас и в рибарското селище „Ченгене Скеле“. В тях като партньор се включва и маркетинг мениджърът Илия Дечков, който ни разказа повече какво предстои.
Работа от най-романтичната градина
Първата нова локация Beach Hub Burgas, с гледка към морето, е в Морската градина в Бургас. Там, заедно със Софийския университет, предприемачите обновяват стара постройка, която ще се използва като зала на университета през академичната година, а лятото ще е споделено работно пространство за екипи и номади.
Използвайки ефективно наличната база, сътворяваме едно наистина творческо и креативно пространство“, разказа пред Economic.bg Илия Дечков.
Новата локация се очаква да отвори врати в Бургас след около месец.
Споделеният офис в крайморския град ще е отворен за всички дигитални номади, като в него могат да работят до 30 човека. Освен обичайните условия, които могат да се намерят във всяко споделено работно пространство, като бюра и столове, място за разговори, конферентна зала, люлки, хамаци, барбарони и т.н., мястото "дава достъп" до бургаския бриз, заобиколено от цветни алеи.
И от... рибарско селище
Само преди няколко години на рибарското селище „Ченгене скеле“ беше вдъхнат нов живот. Този малък залив, само на 8 км от Бургас, все още пази своя неповторим дух и е част от нематериалното културно наследство на Бургаския район. Хората там са една от малкото общности, запазили своето наследство – занаяти, традиции и взаимоотношения.
В тази "бургаска Венеция" ще отвори врати и Beach Hub Chengene. Пространството ще работи само с предварителна резервация и то за малко по-големи екипи, разказа още Дечков.
Предлагаме удобството да смениш работната офисна атмосфера с такава на морето и да имаш възможността да черпиш от неговото вдъхновение. Това е най-силният ни коз.“
Coworking не е просто място за работа, а култура, смята Дечков. То е възможност да презаредиш батериите.
Вярваме в хибридния модел на работа, в който можеш да вземеш едновременно от обстановката с колегите и в същото време да презареждаш от различни креативни места.“
От тази година и в трите морски локации ще се предлага т.нар. workation, или комбинация от английските думи за работа и ваканция, което дава допълнителни възможности, като настаняване в близките бази и хотели, възможност за събития с DJ и кетъринг, разходки с лодки и кораби, йога активности и различни тиймбилдинг активности за екипите.
Вярваме, че Бургас е наистина проспериращ регион и новите локации и услуги ще допринесат към вибрантната му атмосфера.“