Златото продължи понижението си
По-високата волатилност при суровините вероятно ще продължи заради опасенията за световния растеж.
Валутен пазар
Патрик Харкър от Федералния резерв заяви, че централната банка трябва да изчака нови свидетелства за по-висока инфлация преди да повиши лихвите за втори път.
Доларът беше силен вчера заради силата на акциите, която породи краткосрочно задействане на стоп ордери в еврото. Единната валута намери подкрепа около 1.1120 и се приближи до основната подкрепа на 1.1054. В близък план обаче търгуващите вероятно ще останат на дълги позиции в еврото. Пробив обаче на 200-дневната пълзяща средна може да увеличи ликвидирането на позиции.
Щатската валута напредна срещу канадския долар след разочарованието от споразумението за производството на петрол. Двойката би трябвало да остане в рейнджа 1.3610-1.4010 като двете граници маркират 50-дневната и 100-дневната пълзяща средна.
Индексът на потребителските цени във Великобритания излезе по-слаб от очакваното и това свали паунда. Пазарът все повече калкулира възможността за намаление на лихвите след слабия резултат за инфлацията. В момента фючърсите дават шанс от 45% за понижение на английските лихви до края на годината.
Суровини
Тегленето на печалби при златото продължи и това го свали до подкрепата на 1200 долара.
Среброто последва златото и падна близо до подкрепата при 200-дневната пълзяща средна, която преминава през 15.0677.
При платината 200-дневната пълзяща средна на 964.96 остава добра съпротива и търговията би трябвало да остане в границите между 900 и 964 долара.
Медта се опитва да установи база при нивата от 200 долара.
Споразумението за производството на петрол разочарова пазара, защото е за замразяване на производството, но не и за негово намаление. Русия, Катар и Венецуела отчитат най-високи нива на производство в цялата история, а Саудитска Арабия не е далеч от същото постижение. В допълнение, пазарът се съмнява, че Иран и Ирак ще последват в действията си споменатите производители.
Капиталови пазари
Американските акции нарушиха скорошната висока корелация с цената на петрола и отчетоха силни печалби благодарение на финансовия, потребителския и технологичния сектор.
Европейските борсови индекси не успяха да продължат възстановяването си за трета сесия заради споразумението за петрола и слаб резултат за икономическите настроения в Германия.