Google връща служителите в офиса
Местата за работа ще отворят при ограничен капацитет през април
Google, една от първите големи американски компании, която изпрати у дома служителите си миналата година заради коронавируса, определи нови насоки, ускорявайки плановете си да върне хората в офисите, пише CNBC.
Докато милиони американци се ваксинират всеки ден, Google започна да мисли как по-бързо да отвори офисите си в някои части на Съединените щати на доброволен принцип още преди срока от 1 септември, който си беше поставил за цел. Това сочат вътрешни за компанията документи, разгледани от медията. Офисите ще отворят при ограничен капацитет през април благодарение на наличието на ваксини и на намаляването на броя на новозаразените с COVID-19.
„Вече измина една година, откакто много от нас работят от вкъщи и мисълта да се върнем в офиса може да предизвика различни емоции“, казва Фиона Чикони, новият ръководител на операциите, свързани със служителите в Google. Тя съветва работещите в компанията да се ваксинират срещу COVID-19, но посочва, че това не е задължително.
Ако след 1 септември служителите искат да работят от дистанция за повече от 14 дни годишно, те ще трябва да поискат формално разрешение за това, гласи отделен документ. В него се посочва, че „те могат да кандидатстват за до 12 месеца при особено изключително обстоятелства“. Освен това компанията може да извика служителите обратно в офиса в даден момент.
Google все пак оставя глобално отваряне на офисите за септември, когато се очаква служителите да се появяват поне по три дни в седмицата. Компанията има различен подход от другите в сектора - като Facebook и Twitter, които обещаха да позволят работа от дистанция за неограничено време.
В имейл до CNBC Google е потвърдила информацията от вътрешните си документи.
Чикони пояснява, че служителите, които се върнат в преструктурираните офиси, ще имат право да водят и кучетата си.
„Офисите няма да изглеждат точно по начина, по който си ги спомняте, но нашите невероятни екипи правят всичко възможно да ги направят удобни, включително чрез предоставянето на храна, закуски и удобства, където е възможно“, посочва още тя.