Meta разработва „кукички“ за задържане на хората в Threads
Приложението, привляклото 100 млн. потребители в рамките на няколко дни, вече е загубило близо половината от тази база
Ръководителите на Meta Platforms са силно фокусирани върху ангажирането на потребителите в новото приложение Threads, което се лансира като конкурент на Twitter. В последните седмици новата платформа загуби половината от потребителите си, които се присъединиха в бурните първи дни от пускането ѝ в САЩ и други пазари, каза изпълнителният директор Марк Зукърбърг на служителите в четвъртък.
Задържането на потребители в текстово базираното приложение е по-добре от очакванията на ръководителите, въпреки че „не е перфектно“, каза Зукърбърг, говорейки пред вътрешната общност на компанията, аудиото от което е било чуто от Reuters.
Очевидно е, че ако имате повече от 100 милиона души, които са се регистрирали, в идеалния случай би било страхотно, ако всички или дори половината от тях останат. Все още не сме стигнали tam“, каза той.
Зукърбърг смята отпадането на хора за „нормално“ и очаква ангажирането да нарасне, тъй като компанията добавя повече функции към приложението, включително десктоп версия и функционалност за търсене.
Meta обмисля да добави повече „кукички за задържане“, за да примами потребителите да се върнат към приложението, като „се увери, че хората, които са в приложението Instagram, могат да виждат важни теми“, каза главният продуктов директор Крис Кокс.
Говорител на компанията отказа да коментира срещата.
Коментарите на ръководителите идват ден, след като Meta удиви инвеститорите с розова прогноза за растеж на приходите – знак за завръщане на компания, която беше изправена пред дълбок скептицизъм относно огромните си разходи за метавселената миналата година и рекламните приходи.
Позитивните настроения изпратиха акциите на Meta с 8% нагоре в четвъртък.
Зукърбърг каза на служителите по време на онлайн срещата, че работата на компанията върху технологията за разширена и виртуална реалност, която ще захранва метавселената, „не е много по-напред с графика, но е напът“.
Meta, добави той, трябваше да започне да инвестира в тази работа преди конкурентите, като Apple, Google и Microsoft, като се има предвид техният дългогодишен опит в изграждането на операционни системи за съществуващи продукти.
По този начин ще разполагаме с всички инструменти, когато дойде най-доброто време“, каза Зукърбърг, прогнозирайки, че масовото приемане на технологиите на метавселената ще се случи през 2030 г.
Зукърбърг и Кокс подчертаха и пускането от компанията този месец на модел с изкуствен интелект, наречен Llama 2, който беше предоставен безплатно за комерсиална употреба на всеки разработчик, чиито услуги имат по-малко от 700 милиона потребители.
Моделът е получил повече от 150 000 заявки за изтегляне през седмицата след пускането му, каза Кокс.