Пълно внедряване в облака ще се случи 1 до 3 години по-рано от очакваното
Иновативните технологии и решения на Huawei дават нови възможности на всички отрасли
Дигиталната трансформация се ускорява в различните отрасли и пълно внедряване в облака ще се случи 1 до 3 години по-рано от очакваното, коментира Кен Ху, ротационен председател на Huawei. Според него преминаването в дигитална среда вече не е присъщо само за интернет компаниите, а се разраства и към традиционните индустрии от офиса до производствения отдел. Ху каза още, че Huawei ще продължи да създава иновации в технологиите и базирани на сценарии решения, за да помогне на всички отрасли да се възползват от тази възможност.
Изказването си той направи по време на онлайн конференцията си за индустриална цифрова трансформация на тема „Нова стойност заедно“. Близо 50 клиенти и партньори от повече от 10 държави и региони споделиха своите производствени практики и съвместно изследваха новата стойност на дигиталната трансформация в пост-пандемичната ера.
Досега Huawei е изградил 13 отворени лаборатории по целия свят в подкрепа на съвместните иновации. На локации като Мюнхен и Дубай компанията работи с почти 900 екосистемни партньора, за да инкубира различни решения за индустриални сценарии. Към днешна дата тя успешно е проверила повече от 60 решения в области, вариращи от интелигентна търговия на дребно до интелигентно производство. От технологична страна Huawei прави иновации в области като интелигентни кампуси, детерминирани мрежи, хипер-интегрирани центрове за данни, интелигентни облаци и зелена енергия, за да постави основата за интелигентно бъдеще.
Модел за индустриална дигитализация, основан на стойност: създаване на нова стойност чрез непрекъснато усъвършенстване, базирано на бизнес и сценарии
Идеите и моделите трябва да бъдат тествани в реални ситуации. След години практика, Huawei предложи модел за индустриална дигитализация, основан на стойност. Huawei поддържа тезата, че дигиталната трансформация трябва да бъде фокусирана върху действителната бизнес употреба и сценарии, които след това могат да бъдат използвани за създаване на стойност за клиентите чрез непрекъснато усъвършенстване.
В основната си реч Пън Жонгянг, член на борда, президент на Enterprise BG, Huawei, подчерта, че по време на дигиталната трансформация трябва да се следват три основни принципа. Първо, компаниите трябва да продължат да бъдат ориентирани към клиентите, което е началната точка на дигиталната трансформация. На второ място, те трябва да възприемат два ключови фактора: сближаването на технологиите и сценариите, в което е ключът към дигитализацията, докато облакът е от решаващо значение за непрекъснатата оптимизация и създаване на стойност в дигиталната ера. На трето място, бизнесът трябва да се съсредоточи върху изискванията на клиентите за изграждане на симбиотична и споделена дигитална екосистема от три измерения: проучване на сценарии, изграждане на капацитет и модел на сътрудничество за съвместно създаване на нова стойност за индустриите.
Нови предизвикателства и несигурност ще се появят в пост-пандемичната ера. Huawei ще бъде по-отворена и ще продължи да работи със своите 30 000 глобални партньори, за взаимно допълване на силните страни и за да помогне за преодоляване на нови предизвикателства.
Сътрудничество с клиенти за създаване на нова стойност в индустрията
Huawei е ангажиран в работата с клиенти и партньори, за интегриране на основните бизнес сценарии с ИКТ технологии, ускоряване на индустриалната дигитализация и надграждане чрез специфични за сценария иновативни решения. Това е и ключът към дигитализацията на индустрията.
Във финансовия сектор, чрез съвместни иновации с партньори, Huawei предостави на NCBA Bank Kenya, най-голямата търговска банка в източноафриканския подрегион, нова основна дигитална система. Системата осигурява приобщаващи финансови услуги за повече от 18 милиона потребители в Кения и съседните държави, като овластява реалната икономика и насърчава устойчивото социално развитие. Ерик Муриуки Няги, директор на дигиталните услуги на NCBA, каза: „Сътрудничеството ни с Huawei има за цел да реши текущите проблеми, както и да улови нови възможности, предоставени от бъдещите услуги“.
В транспортния сектор д-р Джорджия Айфантопулу, директор на научните изследвания на Интелигентна инфраструктура, мрежи, мобилност и логистика; Заместник-директор на Гръцкия институт по транспорт (HIT) към Центъра за научни изследвания и технологии Hellas (CERTH), посочи Европа за пример и сподели ситуацията с дигиталната трансформация за пристанищното строителство. Пристанищата на Европейския съюз предлагат услуги на глобален морски флот (например Гърция е класирана на първо място с дял от 17% от световния флот през 2020 г.).
Морските пристанища и корабоплаването са важно свързващо звено за икономиката на ЕС, но са изправени пред предизвикателства като пропуски в структурните показатели, липса на висококачествена инфраструктура в пристанищата и други ниско ефективни услуги. За да се справи с това, ЕС е формулирал стратегическа програма за европейските пристанища, фокусирайки се върху морската инфраструктура като част от повишаването на глобалната конкурентоспособност на ЕС.
В този контекст, предложението за зелено пристанище е разработено в сътрудничество между CERTH и Huawei. Д-р Джорджия Айфантопулу заяви: „Проектът„ Зелено пристанище “е дълбоко ангажиран в процеса на трансформация на екосистемите на пристанищата: потребителите на пристанищата заедно с пристанищните власти и градовете се опитват да решат проблемите на достъпността, ефективността, оптимизацията на работата и въздействието на околната среда. Пристанищата на бъдещето са устойчиви, интелигентни, мултимодални и взаимосвързани. Технологичните решения от партньори като Huawei ще допринесат за ефективното посрещане на различни предизвикателства.
В образователния сектор университетът Soochow си партнира с Huawei, за да изгради съвместно „базиран в облак университет Soochow“, който е цифров и интелигентен. С този проект всички хора, среди, обекти, както и академични и културни дейности в кампуса са дигитализирани и огледални в облака, което позволява цифрови интеграции в преподаването, научните изследвания и управлението.
Шонг Седонг, президент на университета Soochow, отбеляза в основната си реч: „Университетът Soochow и Huawei прилагат авангардни технологии като AI, големи данни (Big Data), облачни изчисления и IoT при планирането и изграждането на облачен кампус за обмен на информация и споделяне на данни. Нашата цел е да сътворим нова форма на университет, който е изграден с бъдещи технологии и интегрира реалност с виртуални интеракции."
В енергийната индустрия Гао Кунлун, редовен член на DIG на CIGRE и вицепрезидент на Глобалния изследователски институт за енергийни взаимовръзки, посочи, че през последните години AI постепенно се прилага в много области, като поддръжка на оборудването, работа на електропреносната мрежа и обслужване на клиенти. Въпреки че това ефективно подобрява ефективността и ползите от електрическата мрежа, то разкрива и технически ограничения. С развитието на теориите и технологиите за изкуствен интелект, електрическите системи, захранвани с изкуствен интелект, вече са способни да усвояват знания и да оптимизират независимо вземане на решения в сложни среди, играейки решаваща роля в ключови услуги, като автономно производство на електроенергия и автономно планиране на електропреносните мрежи.
От 24 до 26 март Huawei е домакин на Индустриалната онлайн конференция за цифрова трансформация 2021, изследвайки силата на устойчивия и иновативен дигитален свят от три гледни точки: бизнес, технологии и екосистеми. Huawei ще сподели информация за цифровата трансформация и ще представи бизнес стратегии, програми за таланти и екосистеми, които я поддържат. Ще опише подробно практиките, които бизнесът е осъществил през последните години в правителството, образованието, транспорта, финансите и енергетиката и др. Ще покаже и най-новите разработки в области, включително свързаност, облак и AI.